Kód: 423 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - CANDÁT HOTOVKA 0,8 kg

Neohodnoceno
83 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
candát svalovina,
candát kost,
salátová okurka,
špenát,
ledový salát

Kategorie: PRODUKTY
Hmotnost: 0.8 kg

Složení:
candát svalovina,
candát kost,
salátová okurka,
špenát,
ledový salát

Pro koho se hodí: 
Maso z candáta se hodí v podstatě pro každého psího strávníka. Candáta můžeme podávat začínajícím BARFařům, štěňatům, psům nemocným i psím seniorům. Zdravým i nemocným psům můžeme candáta zařadit 1x až 2x týdně.
Candát je vhodný i pro psy s horší funkcí jater, je také vhodný pro psy s citlivým zažíváním nebo pro alergiky.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Jediný pro koho se příliš nehodí jsou psi hubení, kteří potřebují přibrat nebo mají vysokou fyzickou aktivitu. Důvodem je nízký obsah tuku v tomto mase.
Hotovka obsahuje okurku, její podávání není úplně vhodné psům s horší funkcí srdce a ledvin.

Popis:
Sladkovodní ryby jsou velmi vhodnou složkou stravy nejen lidí, ale i našich zvířecích mazlíčků. Tím spíše, pokud se jedná o místní, tedy evropskou rybu. Candát je sladkovodní dravá ryba. Maso z candáta je velmi jemné, ale zároveň pevné, neobsahuje příliš mnoho kostí, svalovina je velmi světlá až narůžovělá. Řadíme ho mezi gurmánské zážitky nejen díky výbornému složení, ale i díky vysoké chutnosti. Candát není přehnaně cítit „rybinou“, a proto často chutná i těm, kteří ryby příliš nemusí. Candát má vysokou nutriční hodnotu díky lehce stravitelným bílkovinám a nízkému obsahu tuku. Maso z candáta obsahuje velké množství vitamínů (A, D, vitamíny skupiny B) a minerálů (selen, fosfor, železo, hořčík, vápník, méně jódu než ryby mořské) a má také vysoký obsah omega nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na kvalitu kůže a srsti. Špenát posiluje imunitu a zlepšuje funkci slinivky a tvorbu trávících enzymů. Ledový salát je velmi zdravou zeleninou, která vydrží dlouho čerstvá. V ledovém salátu najdeme vyšší množství vitamínu C, kyseliny listové, vlákniny a manganu. Okurka je tvořena hlavně z vody, obsahuje hodně draslíku a málo sodíku a proto okurka působí močopudně. Kvůli vysokému obsahu draslíku se nedoporučuje časté podávání okurky u psů se sníženou funkcí ledvin a kardiaků. Další příznivou vlastností okurky je její působení na úpravu pH organismu směrem k zásaditějším hodnotám. Zelenina obsažená v tomto balíčku je velmi bohatá na obsah vlákniny. Tento balíček obsahuje celého candáta včetně hlav a zeleninu. Může se podávat samotný nebo kombinovat s vnitřnostmi.

Analytické hodnoty:
vlhkost 78,7 %, bílkoviny 19%, sacharidy 0,0%, tuky 0,3%, vláknina 0,8%, popel 1,2%

Balení:
CANDÁT HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2019