Kód: 422 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - CANDÁT KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
28 Kč
Skladem (3 ks)

Složení:
candát svalovina,
candát kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: PRODUKTY
Hmotnost: 0.08 kg

Složení:
candát svalovina,
candát kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí: 
Maso z candáta se hodí v podstatě pro každého psího strávníka. Candáta můžeme podávat začínajícím BARFařům, štěňatům, psům nemocným i psím seniorům. Zdravým i nemocným psům můžeme candáta zařadit 1x až 2x týdně.
Candát je vhodný i pro psy s horší funkcí jater, je také vhodný pro psy s citlivým zažíváním nebo pro alergiky.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Jediný pro koho se příliš nehodí jsou psi hubení, kteří potřebují přibrat nebo mají vysokou fyzickou aktivitu. Důvodem je nízký obsah tuku v tomto mase.

Popis:
Sladkovodní ryby jsou velmi vhodnou složkou stravy nejen lidí, ale i našich zvířecích mazlíčků. Tím spíše, pokud se jedná o místní, tedy evropskou rybu. Candát je sladkovodní dravá ryba. Maso z candáta je velmi jemné, ale zároveň pevné, neobsahuje příliš mnoho kostí, svalovina je velmi světlá až narůžovělá. Řadíme ho mezi gurmánské zážitky nejen díky výbornému složení, ale i díky vysoké chutnosti. Candát není přehnaně cítit „rybinou“, a proto často chutná i těm, kteří ryby příliš nemusí. Candát má vysokou nutriční hodnotu díky lehce stravitelným bílkovinám a nízkému obsahu tuku. Maso z candáta obsahuje velké množství vitamínů (A, D, vitamíny skupiny B) a minerálů (selen, fosfor, železo, hořčík, vápník, méně jódu než ryby mořské) a má také vysoký obsah omega nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na kvalitu kůže a srsti. Tento balíček obsahuje celého candáta včetně hlav. Může se podávat samotný nebo kombinovat s vnitřnostmi a přílohou.

Rostlinnou složku tvoří mrkev, čínské zelí a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C. 

Analytické hodnoty:
vlhkost 78 %, bílkoviny 19%, sacharidy 0,3%, tuky 0,7%, vláknina 0,9%, popel 1,1%

Balení:
CANDÁT KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2019