Novinka
Kód: 443 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - JEHNĚČÍ KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
36 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
jehněčí svalovina,
jehněčí plíce,
jehněčí trachea,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Ovce
Komplety: MASO, DROBY, ZELENINA

Složení:
jehněčí svalovina,
jehněčí plíce,
jehněčí trachea,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí: 
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Jehněčí komplet je vhodný pro psy s horší funkcí ledvin a je možné ho zařadit do jídelníčku 1x za dva týdny.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Jehněčí komplet se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky

Popis:
Hlavní složkou Jehněčího kompletu je jehněčí maso a vnitřnosti. Jehněčí komplet zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna jehněčí maso dost často alergičtí psi snášejí dobře. Více o krmení psích alergiků se dočtete v našem článku. Jehněčí maso oproti např. hovězímu obsahuje méně bílkovin a více tuku. Doba výkrmu jehňat je kratší než např. u skotu a zároveň delší než doba výkrmu drůbeže. Při výkrmu jehňat není většinou důvod pro podávání antibiotik a dalších léčiv a maso tedy považujeme za velmi kvalitní. Na rozdíl od jiných druhů hospodářských zvířat probíhá odchov a výkrm jehňat většinou klasicky pastevně a ne intenzivní "výrobou" ve velkokapacitních stájích. Jehněčí maso je poměrně aromatické a psům chutná. Nutričně jehněčí maso obsahuje draslík a fosfor a je bohaté i na zinek, měď a hořčík. Z vitamínů najdeme v jehněčím mase vitamíny skupiny B, a dále vitamín C, E, D a A.

Rostlinnou složku tvoří mrkev, čínské zelí a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C.

Tento balíček neobsahuje kosti, je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty:
vlhkost 70,4%, bílkoviny 15%, sacharidy 0,3%, tuky 12,5%, vláknina 0,9%, popel 0,9%

Balení: 
BARF - JEHNĚČÍ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016