Kód: 29 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KACHNA HOTOVKA 0,8 kg

Neohodnoceno
91 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
kachna svalovina,
kachna kost,
kachní játra,
jablka,
celer

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.8 kg
Druh masa: Kachna
Hmotnost: 0,8 kg
Komplety: MASO, DROBY, KOSTI, ZELENINA

Složení: 
kachna svalovina,
kachna kost,
kachní játra,
jablka,
celer

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Kachna hotovka je vhodná pro psy s horší funkcí ledvin a je možné jí zařadit do jídelníčku i 2x týdně

Výborně hodí pro doplnění energie psů ve vyšší zátěži, kojícím fenám nebo psům v zimním období.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kachna hotovka se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky.
Kachnu bychom neměli krmit, pokud je náš pes na redukční dietě.


Popis:
Hlavní složkou Kachní hotovky je kachní maso, kosti a játra. Kachní hotovku zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna kachní maso řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. Více o krmení psích alergiků a o eliminační dietě se dočtete v našem článku.
Tento balíček patří do edice Ebony & Ivory a je pečlivě sestaven pro použití u bílých a černých psů. Tato hotovka je sestavena ze složek s nízkým obsahem betakarotenu, aby nedocházelo k reznutí srsti Vašeho bílého nebo černého krasavce.
Kachní maso je mírně tučnější a obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin pro zdraví a lesk kůže a srsti. Všeobecně je maso drůbeže velmi kvalitní svým aminokyselinovým složením (aminokyseliny jsou stavebním kamenem bílkovin) a výhodou je i vysoká stravitelnost a tím i využitelnost živin. V podstatě můžeme říci, že maso drůbeže je pro psovitou šelmu velikosti průměrného psa maximálně přirozenou stravou a využije z něho vše. Kachní maso ve srovnání s masem kuřat obsahuje méně bílkovin a více tuku. Výkrm kachen je o něco delší než výkrm kuřat, ale i tak je výrazně kratší než výkrm velkých hospodářských zvířat, kde je pak logicky větší zatížení jater nahromaděnými látkami metabolismu. Můžeme tedy říci, že kachní maso je zdravé a velmi vhodné ke krmení, ale je nutné brát v potaz vyšší obsah tuku. Oproti chudšímu kuřecímu masu obsahuje maso kachen dostatek vitamínů a minerálů - zajímají nás vitamíny skupiny B, vitamín C a v játrech především vitamíny E a A, ale také cholin(důležitý pro nevový systém) a dále minerály (draslík, fosfor, hořčík, zinek, kobalt, vápník, mangan, měď a železo).

Rostlinnou složku tvoří celer a jablko. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamin C. Další složkou balíčku je celer, což je kořenová zelenina. Celer jsme do tohoto balíčku zařadili záměrně, protože obsahuje hodně vitamínů rozpustných v tucích, které se díky tuku obsaženém v kachním mase dobře vstřebají - nejvíce nás zajímá vitamin A, E a K. Díky vyššímu obsahu draslíku působí celer také močopudně a je výhodný pro psy s horší funkcí ledvin.

Tento balíček obsahuje mimo svaloviny i vnitřnosti a kosti, tvoří tedy vyváženou krmnou dávku ke které není potřeba nic dalšího přidávat.


Analytické hodnoty:
vlhkost 55,7%, bílkoviny 16,1%, sacharidy 0,4%, tuky 25%, vláknina 0,9%, popel 1,9%

Balení: 
BARF - KACHNA HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné, celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016