Kód: 301 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KACHNÍ KOMPLET S DRŠŤKAMI 80 g

2 hodnocení
29 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
kachní hřbety,
hovězí neprané dršťky,
mrkev,
řepa

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Hovězí, Kachna
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, DROBY, KOSTI, ZELENINA

Složení: 
kachní hřbety,
hovězí neprané dršťky,
mrkev,
řepa

Pro koho se hodí: 
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Kachno hovězí komplet je vhodný i pro psy s horší funkcí ledvin a je možné ho zařadit do jídelníčku 1x týdně.

Tento balíček se velmi dobře hodí pro krmení rostoucím psům díky vyššímu obsahu kostí, které pes díky nepraným dršťkám bez problémů přijímá a tráví.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Tento komplet se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky.

Popis:
Hlavní složkou Kachno hovězího kompletu jsou kachní hřbety a hovězí neprané dršťky. Všeobecně je maso drůbeže velmi kvalitní svým aminokyselinovým složením (aminokyseliny jsou stavebním kamenem bílkovin) a výhodou je i vysoká stravitelnost a tím i využitelnost živin. V podstatě můžeme říci, že maso drůbeže je pro psovitou šelmu velikosti průměrného psa maximálně přirozenou stravou a využije z něho vše. Kachní maso ve srovnání s masem kuřat obsahuje méně bílkovin a více tuku. Oproti chudšímu kuřecímu masu obsahuje maso kachen dostatek vitamínů a minerálů - zajímají nás vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamíny E a A, ale takké minerály (draslík, fosfor, hořčík, zinek, kobalt, vápník, mangan, měď a železo).

Druhou podstatnou složkou tohoto balíčku jsou neprané dršťky. Jedná se o jeden z předžaludků skotu, který obsahuje i částečně natrávené rostlinné krmivo skotu. Díky tomu, že již v bachoru skotu proběhlo částečné trávení, jsou tyto rostlinné složky dobře stravitelné i pro psy a jsou výborným zdrojem enzymů, vitamínů a také vlákniny. Neprané dršťky zařazujeme do psího jídelníčku minimálně jedenkrát týdně a pokud pes odmítá zeleninu tak podáváme dršťky častěji.

Rostlinnou složku tvoří mrkev a červená řepa. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně podáván pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Červená řepa je oblíbenou kořenovou zeleninou díky svým mnoha pozitivním účinkům na organismus. V červené řepě najdeme velké množství sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, vitamínu C, vitamínu B, kyseliny listové a rostlinných látek jako je např. betain a betacyanin. Díky svému složení působí červená řepa jako antioxidant a pomáhá detoxikovat organismus od škodlivých látek. Pozitivní vliv má červená řepa na stav cév, nervů, očí, kůže, na funkci jater a také na imunitní systém. Tato kombinace se velmi dobře osvědčila, protože červená řepa částečně pohlcuje pach nepraných drštěk a jejich aroma pak není tak výrazné.

Tento balíček obsahuje kosti i svalovinu a dršťky, tvoří tedy vyváženou krmnou dávku, ke které není potřeba nic dalšího přidávat. Je možné kombinovat např. s čistou svalovinou.


Analytické hodnoty:
vlhkost 64,9%, bílkoviny 16%, sacharidy 0,2%, tuky 15%, vláknina 1,3%, popel 2,6%

Balení:
BARF - KACHNÍ KOMPLET S DRŠŤKAMI je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016