Kód: 36 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KAPR HOTOVKA 0,8 kg

Neohodnoceno
89 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
kapr svalovina,
kapr kost,
salátová okurka,
špenát,
ledový salát

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.8 kg
Druh masa: Kapr
Hmotnost: 0,8 kg
Komplety: MASO, KOSTI, ZELENINA

Složení: 
kapr svalovina,
kapr kost,
salátová okurka,
špenát,
ledový salát

Pro koho se hodí: 
Tato hotovka je díky svému nízkému obsahu betakarotenu zařazena do edice pro černobílé psy Ebony & Ivory. Tak, jako u celé této edice jsme při výběru jednotlivých složek dbali na nízký obsah betakarotenu.
Maso z kapra je velmi vhodné pro psí alergiky, protože se jedná o ne příliš často krmený druh masa.
Díky dobře vstřebatelným kvalitním bílkovinám a nízkému obsahu tuku je tato hotovka vhodná i pro psy se zhoršenou funkcí jater, slinivky, starší psy, psy s nadváhou a psy s citlivějším trávením.

Tento balíček je vhodný i pro štěňata a začátečníky.
Zdravým psům můžeme zařadit jednou 1x nebo 2x týdně.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
U kardiaků a psů s horší funkcí ledvin je možné zařadit tuto hotovku do jídelníčku maximálně 1x až 2x do měsíce.  

Popis:
Sladkovodní ryby jsou velmi vhodnou složkou stravy nejen lidí, ale i našich zvířecích mazlíčků. Kapr má tak jako i ostatní kaprovité ryby vysokou nutriční hodnotu díky lehce stravitelným bílkovinám a nízkému obsahu tuku. Maso z kapra obsahuje velké množství vitamínů (A, D, vitamíny skupiny B) a minerálů (selen, fosfor, železo, hořčík, vápník, méně jódu než ryby mořské) a má také vysoký obsah omega nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na kvalitu kůže a srsti. Syrových rybích kostí se nemusíme bát, protože jsou měkké a pružné.

Rostlinnou složku tohoto balíčku tvoří na vitamíny a minerály bohatá okurka, špenát a ledový salát. Jsou to potraviny s nižším obsahem betakarotenu. Okurka je tvořena hlavně z vody, obsahuje hodně draslíku a málo sodíku a proto okurka působí močopudně. Kvůli vysokému obsahu draslíku se nedoporučuje časté podávání okurky u psů se sníženou funkcí ledvin a kardiaků. Další příznivou vlastností okurky je její působení na úpravu pH organismu směrem k zásaditějším hodnotám. Zelenina obsažená v tomto balíčku je velmi bohatá na obsah vlákniny. Špenát dále posiluje imunitu a zlepšuje funkci slinivky a tvorbu trávicích enzymů. Ledový salát je velmi zdravou zeleninou, která vydrží dlouho čerstvá. V ledovém salátu najdeme vyšší množství vitamínu C, kyseliny listové, vlákniny a manganu.


Analytické hodnoty:
vlhkost 76 %, bílkoviny 16%, sacharidy 0,3%, tuky 5,8%, vláknina 0,8%, popel 1,1%

Balení: 
BARF – KAPR HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016