Kód: 365 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KOŇSKÁ MLSKA S ŘEPOU A JABLKY 80 g

Neohodnoceno
33 Kč
Skladem (2 ks)

Složení:
koňská svalovina,
červená řepa,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Kůň
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
koňská svalovina,
červená řepa,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku. Koňskou mlsku můžeme podávat 1x až 2x týdně. Koňská mlska je obzvlášť vhodná pro psí alergiky a je možné jí použít i na eliminační dietu.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Koňské maso se řadí mezi tzv. červená masa, a proto není vhodné pro psy s onemocněním jater, ledvin a slinivky.

Popis:
Koňská mlska obsahuje koňskou svalovinu a dále červenou řepu a jablka. Koňská svalovina se řadí mezi tzv. červená masa s menším obsahem tuku. Toto maso většinou krmíme pro zpestření nebo v rámci krmení alergiků. Oproti masu hovězímu má koňské maso méně tuků, méně až srovnatelně bílkovin, z vitamínů obsahuje hlavně vitamíny skupiny B a vitamín A. Oproti hovězímu masu obsahuje maso koňské více fosforu, vápníku, draslíku a železa. Koňské maso není příliš často součástí krmení pro psy, je tedy považováno za velmi vhodné pro psí alergiky a je možné ho využít i na tzv. eliminační dietu. Rostlinnou složku tvoří jablko a červená řepa. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Dále také jablko obsahuje vyšší množství vitamínu C. Červená řepa je oblíbenou kořenovou zeleninou díky svým mnoha pozitivním účinkům na organismus. V červené řepě najdeme velké množství sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, vitamínu C, vitamínu B, kyseliny listové a rostlinných látek jako je např. betain a betacyanin. Díky svému složení působí červená řepa jako antioxidant a pomáhá detoxikovat organismus od škodlivých látek. Pozitivní vliv má červená řepa na stav cév, nervů, očí, kůže, na funkci jater a také na imunitní systém. Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 71,4%, bílkoviny 19%, sacharidy 0,8%, tuky 7%, vláknina 0,9%, popel 0,9%

Balení:
KOŇSKÁ MLSKA S ŘEPOU A JABLKY je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku.Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018