Kód: 373 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KOŇSKÝ - VEPŘOVÝ KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
31 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
koňská svalovina,
vepřové plíce,
řepa,
mrkev

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Vepřové, Kůň
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, DROBY, ZELENINA

Složení:
koňská svalovina,
vepřové plíce,
řepa,
celer

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku.
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně. Tento komplet je také vhodný pro psy na redukční dietě, jimž ho můžeme zařadit i 4x týdně. Psům s mírným onemocněním jater a slinivky je možné podat tento komplet 1x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Koňský - vepřový komplet se nedoporučuje u psů s vážnějším onemocněním jater nebo slinivky. Z důvodu vyššího obsahu purinů a fosforu v koňském mase není tento komplet příliš vhodný pro psy, kteří mají problém s tvorbou močových kamenů nebo trpí na onemocnění ledvin.

Popis:
Koňská svalovina se řadí mezi tzv. červená masa s menším obsahem tuku. Toto maso většinou krmíme pro zpestření nebo v rámci krmení alergiků. Oproti masu hovězímu má koňské maso méně tuků, méně až srovnatelně bílkovin, z vitamínů obsahuje hlavně vitamíny skupiny B a vitamín A. Oproti hovězímu masu, obsahuje maso koňské více fosforu, vápníku, draslíku a železa. Plíce jsou součástí kompletu kvůli snížení obsahu tuku a tím i energetického příjmu. Vepřové plíce obsahují zbytkový vzduch a tím pádem psa docela zasytí, přičemž příjem kalorií není příliš vysoký. Plíce se často využívají pro psy, kteří jsou na redukční dietě. Nutričně obsahují vepřové plíce vitamíny skupiny B a vitamín C, z minerálů pak jod, sodík, zinek, molybden, měď, železo, hořčík, mangan a selen.

Rostlinnou složku kompletu tvoří červená řepa a celer. Červená řepa je oblíbenou kořenovou zeleninou díky svým mnoha pozitivním účinkům na organismus. V červené řepě najdeme velké množství sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, vitamínu C, vitamínu B, kyseliny listové a rostlinných látek jako je např. betain a betacyanin. Díky svému složení působí červená řepa jako antioxidant a pomáhá detoxikovat organismus od škodlivých látek. Pozitivní vliv má červená řepa na stav cév, nervů, očí, kůže, na funkci jater a také na imunitní systém. Další rostlinnou složkou je celer, který je významným zdrojem vitamínů skupiny B, ale i vitamínů A, K a E. Z minerálů obsahuje především vápník, železo, draslík, hořčík, zinek a jód.
Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 74,4%, bílkoviny 17%, sacharidy 0,8%, tuky 6%, vláknina 0,9%, popel 0,9%

Balení:
BARF – KOŇSKÝ VEPŘOVÝ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018