Kód: 297 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KRŮTÍ KOMPLET 80 g

2 hodnocení
32 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení: 
krůtí svalovina,
krůtí kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Krůta
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, KOSTI, ZELENINA

Složení: 
krůtí svalovina,
krůtí kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí: 
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Díky obsahu kvalitních proteinů je krůtí komplet velmi vhodný pro psí sportovce a rostoucí zvířata.
Do jídelníčku můžeme krůtí komplet zařadit 1x až 2x do týdne.  
Krůtí maso není tak častým alergenem jako kuřecí maso a může tedy být podáváno i většině psů alergiků.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kvůli obsahu kostí není krůtí komplet vhodný pro psy s onemocněním jater, ledvin nebo slinivky. U psů s pouze mírným onemocněním ledvin je možné krůtí komplet zařadit 1x týdně.

Popis:
Hlavní složkou krůtího kompletu je krůtí maso a kosti. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamíny C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme čím by se případně živil v přírodě.

Další složkou krůtího kompletu je zelenina a ovoce, které dodávají vlákninu a vitamíny. Rostlinnou složku krůtího kompletu tvoří mrkev, čínské zelí a jablka.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.
Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C.

Tento balíček obsahuje maso, kosti i zeleninu a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.


Analytické hodnoty:
vlhkost 73,4%, bílkoviny 19,2%, sacharidy 0,4%, tuky 3,3%, vláknina 1,1%, popel 2,6%

Balení: 
BARF - KRŮTÍ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení