Kód: 451 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KRŮTÍ KOMPLET BEZ KAROTENU 80 g

Neohodnoceno
28 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
krůtí svalovina,
krůtí kost,
pastinák/celer (dle sezonní dostupnosti)
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Krůta
Komplety: MASO, KOSTI, ZELENINA

Složení: 
krůtí svalovina,
krůtí kost,
pastinák/celer (dle sezonní dostupnosti)
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Díky obsahu kvalitních proteinů je krůtí komplet velmi vhodný pro psí sportovce a rostoucí zvířata. Do jídelníčku můžeme krůtí komplet bez betakarotenu zařadit 1x až 2x do týdne. Krůtí maso není tak častým alergenem jako kuřecí maso a může tedy být podáváno i většině psů alergiků.

Tento komplet obsahuje snížené množství betakarotenu a je tedy zařazen do edice pro černobílé psy Ebony & Ivory.

Díky svému močopudnému a čistícímu účinku pastináku je tento balíček velmi vhodný pro psy s onemocněním močových cest spojených s tvorbou krystalů.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kvůli obsahu kostí není krůtí komplet vhodný pro psy s onemocněním jater, ledvin nebo slinivky. U psů s pouze mírným onemocněním ledvin je možné krůtí komplet bez karotenu zařadit 1x týdně.

Popis:
Hlavní složkou krůtího kompletu je krůtí maso a kosti. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamín C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme, čím by se případně živil v přírodě.

Další složkou krůtího kompletu je zelenina a ovoce, které dodávají vlákninu a vitamíny. Rostlinnou složkou kompletu jsou pastinák, čínské zelí a jablka.
Pastinák je mrkvi podobná zelenina, ovšem s nižším obsahem karotenu. Pastinák se tradičně využívá díky svým močopudným účinkům, pročišťuje organismus a má uklidňující účinky. Pastinák obsahuje dostatek vlákniny a z vitamínů je bohatý na vitamíny C, E, kyselinu listovou a vitamíny skupiny B. Z minerálů je pastinák bohatý na fosfor, draslík, vápník a hořčík.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou, obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.
Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C.

Tento balíček obsahuje maso, kosti i zeleninu a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.

Analytické hodnoty:
vlhkost 73,2%, bílkoviny 19,3%, sacharidy 0,3%, tuky 3,3%, vláknina 1,2%, popel 2,7%

Balení:
BARF - KRŮTÍ KOMPLET BEZ KAROTENU je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku.

Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2020