Kód: 312 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KUŘECÍ MLSKA S MRKVÍ 80 g

1 hodnocení
31 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
kuřecí svalovina,
mrkev

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Kuře
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení: 
kuřecí svalovina,
mrkev

Pro koho se hodí: 
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od nejnižšího štěněcího věku.
Kuřecí maso s mrkví je vhodným startovním balíčkem pro začínající BARFaře.

Kuřecí mlska s mrkví se hodí i pro psy s horší funkcí ledvin, stejně tak je vhodná i pro psy s onemocněním jater nebo slinivky - do dietních jídelníčků můžeme kuřecí mlsku s mrkví zařadit i 3x týdně.
Díky obsahu kvalitních proteinů je kuřecí mlska velmi vhodná pro psí sportovce a rostoucí zvířata.
Kuřecí mlska s mrkví může být podávána s vařenou rýži při trávících problémech a průjmech.

Zdravým psům můžeme krmit kuřecí mlsku 1x nebo 2x týdně

Popis:
Hlavní složkou kuřecí mlsky je kuřecí maso. Kuřecí maso všeobecně patří mezi maso drůbeží a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Ve stravě lidí i psů a koček je kuře jedním z nejčastěji podávaných druhů masa díky svým vynikajícím vlastnostem. Výkrm kuřat je kratší než např. výkrm prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Průměrný život kuřete chovaného na maso trvá něco přes měsíc a díky tomu jsou jeho kosti poměrně měkké a pro psy dobře stravitelné a využitelné. Z vitamínů najdeme v kuřecím mase především vitamíny skupiny B. Z minerálů obsahuje kuřecí maso fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo. Obsah bílkovin je spíše vyšší a důležitá je také kvalita obsažených bílkovin, která je u kuřecího masa vysoká. Výhodou je také nízký obsah tuku v kuřecím mase. Kuře je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme čím by se případně živil v přírodě.

Rostlinnou složkou kuřecí mlsky je mrkev. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty:
vlhkost 73,7%, bílkoviny 21,6%, sacharidy 0,4%, tuky 2,3%, vláknina 1,1%, popel 0,9%

Balení: 
BARF - KUŘECÍ MLSKA S MRKVÍ je jemně mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018