Kód: 367 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KUŘECÍ - VEPŘOVÝ KOMPLET BEZ ZELENINY

21 hodnocení
54 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta:

Složení:
kuřecí svalovina,
kuřecí kost,
vepřový hrtan a plíce
vepřové srdce

Kategorie: KOMPLETY
Druh masa: Kuře, Vepřové
Komplety: MASO, DROBY, KOSTI

Složení:
kuřecí svalovina,
kuřecí kost,
vepřový hrtan a plíce
vepřové srdce

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Do jídelníčku můžeme kuřecí -vepřový komplet zařadit 1x až 2x do týdne. Díky obsahu kvalitních proteinů je kuřecí komplet vhodný pro psí sportovce a rostoucí zvířata, vepřový hrtan je navíc zdrojem kolagenu. Komplet je také vhodný pro starší psy s pohybovými obtížemi

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kuřecí -vepřový komplet bez zeleniny není vhodný pro psy s onemocněním jater, ledvin nebo slinivky.

Popis:
Hlavní složkou kuřecího-vepřového kompletu bez zeleniny je kuřecí maso a kosti, vepřový hrtan, plíce a srdce. Kuřecí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Ve stravě lidí i psů a koček je kuře jedním z nejčastěji podávaných druhů masa díky svým vynikajícím vlastnostem. Průměrný život kuřete chovaného na maso trvá něco přes měsíc a díky tomu jsou jeho kosti poměrně měkké a pro psy dobře stravitelné a využitelné. Z vitamínů najdeme v kuřecím mase především vitamíny skupiny B.
Z minerálů obsahuje kuřecí maso fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo. Obsah bílkovin je spíše vyšší a důležitá je také kvalita obsažených bílkovin, která je u kuřecího masa vysoká. Výhodou je také nízký obsah tuku v kuřecím mase. Kuře je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme, čím by se případně živil v přírodě. Vepřové srdce je svojí strukturou svalovina s výborným aminokyselinovým složením a vyšším obsahem taurinu, který je důležitý pro dobrý zrak a nervový systém. Srdeční sval obsahuje i důležité minerály jako je draslík, fluor, fosfor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, vápník, zinek a železo. Plíce jsou díky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávají příliš mnoho energie, takže pejska dobře zasytí. Hrtany a průdušnice jsou tvořené elastickou chrupavčitou tkání a okolo se nachází krátká svalová vlákna. Chrupavky jsou složené především z kolagenních vláken, které jsou propojené hmotou s obsahem glukosaminoglykanů, chondroitinu a kyseliny hyaluronové. Chrupavky obsahují samozřejmě i vápník, ale ve srovnání s kostmi nižší množství. Krmení chrupavek je prospěšné na stav zubů a nutí zvíře žvýkat. V porovnání s preparáty na podporu kloubů, obsahují vepřové chrupavky všechny živiny nutné pro zdravé klouby a chrupavky v té nejlépe stravitelné a přirozené formě.
Tento balíček obsahuje maso a kosti a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.

Analytické hodnoty:
vlhkost 64,9%, bílkoviny 28%, sacharidy 0,0 %, tuky 4,7%, vláknina 0,0 %, popel 2,4%

Balení:
BARF - KUŘECÍ - VEPŘOVÝ KOMPLET BEZ ZELENINY je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018