Kód: 470 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - LOSOS KETA - KOMPLET SE ZVÝŠENÝM OBSAHEM MASA 80 g

Neohodnoceno
26 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
losos KETA svalovina,
losos KETA kost,
červená řepa,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: PRODUKTY
Hmotnost: 0.08 kg

Složení: 
losos KETA svalovina,
losos KETA kost,
červená řepa,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
1 - 2 x  týdně můžeme lososem zpestřit jídelníček psům s onemocněním ledvin.
Zdravým psům do jídelníčku můžeme lososa  zařadit 1x až 2x do týdne.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Z důvodu vyššího obsahu tuku se u psů s onemocněním jater a slinivky losos nedoporučuje vůbec.


Popis:
Hlavní složkou je maso a kosti z lososa keta, tedy lososa z volné přírody. Bonusem je, že volně žijící losos konzumuje přirozenou stravu a není uměle přikrmován kompletní směsí nebo dokonce léčivy. Losos patří mezi klasické ryby trávící většinu života v moři, přesněji v Atlantském oceánu. Díky svým skvělým vlastnostem se v lidské, ale i psí stravě doporučuje zařazovat maso ryb do jídelníčku alespoň jednou týdně. Lososa řadíme mezi tučnější ryby a díky tomu dodá tělu nejen kvalitní bílkoviny, ale i omega 3 nenasycené mastné kyseliny a jiné tuky v dostatečném množství. Díky obsahu tuku se dobře využijí i v mase obsažené vitamíny rozpustné v tucích, především tedy vitamín D, který je zodpovědný za využití vápníku z potravy a jeho zabudování do kostí. Dalším vitamínem, který je v mase lososa hojně obsažen je vitamin B1 thiamin, který je mimo jiné zodpovědný za správnou funkci nervového systému. Z minerálů obsahuje losos hlavně hořčík, vápník a železo. Bílkoviny obsažené v mase z lososa mají velmi dobré aminokyselinové složení a jsou dobře stravitelné.


Rostlinnou složku lososa keta tvoří červená řepa, čínské zelí a jablka.
Červená řepa je oblíbenou kořenovou zeleninou díky svým mnoha pozitivním účinkům na organismus. V červené řepě najdeme velké množství sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, vitamínu C, vitamínu B, kyseliny listové a rostlinných látek, jako je např. betain a betacyanin. Díky svému složení působí červená řepa jako antioxidant a pomáhá detoxikovat organismus od škodlivých látek. Pozitivní vliv má červená řepa na stav cév, nervů, očí, kůže, na funkci jater a také na imunitní systém. Červená řepa má prokazatelné protinádorové účinky a zlepšuje imunitu.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.

Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamÍn C.


Tento balíček obsahuje maso a kosti a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.


Analytické hodnoty:
vlhkost 61,9%, bílkoviny 20%, sacharidy 0,2%, tuky 15%, vláknina 1,1%, popel 1,8%

Balení:
BARF - LOSOS KETA - KOMPLET SE ZVÝŠENÝM OBSAHEM MASA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2021