Kód: 467 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - MAKRELA KOMPLET

Neohodnoceno
37 Kč
Skladem (> 5 ks)
Varianta:

Složení: 
makrela svalovina,
makrela kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablko

Kategorie: PRODUKTY

Složení: 
makrela svalovina,
makrela kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablko

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
1 x týdně můžeme makrelou zpestřit jídelníček psům s onemocněním ledvin.
Zdravým psům do jídelníčku můžeme makrelu komplet zařadit 1x až 2x do týdně. Makrelu můžeme také zařadit do jídelníčku většiny psích alergiků.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:

Z důvodu vyššího obsahu tuku se u psů s onemocněním jater a slinivky makrela nedoporučuje. Méně se tento komplet také hodí pro psy na redukční dietě.

Popis:

Hlavní složkou je maso a kosti z makrely doplněné o mrkev, čínské zelí a jablko. Pod názvem makrela řadíme asi 30 různých druhů ryb z čeledi makrelovitých. Tyto mořské ryby žijí především na pobřeží v ne příliš velkých hloubkách, nemají rády příliš chladnou vodu. Makrely jsou dravé ryby, žijící ve velkých hejnech, což zjednodušuje jejich lov. Makrela má velmi šťavnaté a tím i chutné maso, které je velice dobře stravitelné.  

Bílkoviny obsažené v masu z makrely mají velmi dobré aminokyselinové složení a jsou dobře stravitelné. Makrela má dle ročního období rozdílný obsah tuku. N
a jaře má 3 - 10% tuku, postupně během roku více a na podzim má až 30% tuku. Makrela je ve stravě považována za velmi zdravou rybu. Vysoký obsah tuku, zejména omega 3 nenasycených mastných kyselin, je velmi prospěšný pro funkci zdravé kožní bariéry, kvalitu srsti, srdce a oběhový systém. Makrela se vyznačuje velmi vysokým obsahem vitamínu B 12, niacinu, vitamínu D a z minerálů obsahuje značné množství selenu, fosforu, mědi, hořčíku a železa. Tyto minerály jsou důležitou složkou antioxidantů a jako takové přispívají k dobré funkci imunitního systému.

Rostlinnou složku tohoto kompletu tvoří mrkev, čínské zelí a jablka.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Díky tuku obsaženému v mase z makrely se zvyšuje i vstřebatelnost vitamínu A obsaženému v mrkvi. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva všeobecně.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.
Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamin C.


Tento balíček obsahuje maso a kosti a není tedy nutné k němu přidávat něco dalšího.


Analytické hodnoty:

vlhkost 59,9%, bílkoviny 20%, sacharidy 0,2%, tuky 17%, vláknina 1,1%, popel 1,8%

Balení:

BARF - MAKRELA KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2021