Kód: 72 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - MIX ZELENINY A OVOCE varianta 1 - 0,4 kg

Neohodnoceno
55 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
mrkev,
kapusta,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: MRAŽENÁ ZELENINA A OVOCE
Hmotnost: 0.4 kg
Hmotnost: 0,4 kg
ZELENINA A OVOCE: MRAŽENÁ ZELENINA A OVOCE

Složení:
mrkev,
kapusta,
čínské zelí,
jablka

Balení:
BARF - MIX ZELENINY A OVOCE varianta 1 - je mix mrkve, kapusty, čínského zelí a jablek určený ke krmení domácích zvířat, především jako příloha. Mix ovoce a zeleniny je zabalen v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné, celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Složení:
Balíček obsahuje mrkev, kapustu, čínské zelí a jablka.

Pro koho se hodí:
Tato příloha se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Mix ovoce a zeleniny je vhodný i pro dietní jídelníčky při onemocněních (játra, ledviny, slinivka).
Zdravým i nemocným psům můžeme tuto kombinaci zařadit třikrát týdně.


Popis:
Mix ovoce a zeleniny obsahuje mrkev, kapustu, čínské zelí a jablka. Mix je příloha,kterou můžeme přidávat k různým druhům masa nebo smíchat s mléčným výrobkem.
Kapustu řadíme mezi zdravé druhy zeleniny bohaté na obsah vitamínů (vitamin C, E, K a vitamíny skupiny B) a minerálů(vápník, hořčík, selen fosfor, draslík, síru, železo, sodík). Kapusta obsahuje vyšší množství kyseliny listové než ostatní druhy zeleniny a je proto velmi vhodná pro podávání březím fenám. Kapusta je pro krmení vhodná i díky obsahu vlákniny.
Jablko je oproti tomu typickou regionální potravinou, jejíž pěstování má u nás velkou tradici. Jablka obsahují také pektiny, jsou tedy vhodnou přílohou při trávících obtížích. Jablka díky obsahu vitamínu C posilují imunitní systém, obsahují také vitamíny B, K, E a A. Množství vitamínů není přiliš velké, ale vitamínu C obsahují jablka větší množství. Z minerálů najdeme v jablku draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a mangan.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva všeobecně.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Na rozdíl od jiných brukvovitých rostlin, nezpůsobuje čínské zelí nadýmání a nemusíme se tedy bát, přidávat ho do krmné dávky svému psovi.


Analytické hodnoty:
vlhkost 87,3 %, bílkoviny 1,5%, sacharidy 7,1%, tuky 0,4%, vláknina 3,1%, popel 0,6%

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016