Kód: 77 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - MLETÁ SVÍČKOVÁ ZELENINA 0,45 kg

Neohodnoceno
53 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
mrkev,
celer,
petržel

Kategorie: MRAŽENÁ ZELENINA A OVOCE
Hmotnost: 0.45 kg
Hmotnost: 0,45 kg
ZELENINA A OVOCE: MRAŽENÁ ZELENINA A OVOCE

Složení: 
mrkev,
celer,
petržel

Balení:
BARF - MLETÁ SVÍČKOVÁ ZELENINA - je mix mrkve, celeru a petržele určený ke krmení domácích zvířat, především jako příloha. Mix zeleniny je zabalen v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné, celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Pro koho se hodí:
Tato příloha se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Mix zeleniny je vhodný i pro dietní jídelníčky při onemocněních (játra, ledviny, slinivka).
Zdravým i nemocným psům můžeme tuto kombinaci zařadit 2x týdně.


Popis:
Tento balíček je tvořen svíčkovou zeleninou, kterou představuje mrkev, celer a petržel.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva.
Další složkou balíčku je petržel a celer, což je také kořenová zelenina. Petržel i celer jsme do tohoto balíčku zařadili záměrně, protože obsahují hodně vitamínů rozpustných v tucích, proto je výhodné kombinovat tuto zeleninu s tučnějším masem jako je vemeno nebo kachna či jehně - nejvíce nás zajímá vitamin A, E a K. Díky vyššímu obsahu draslíku působí celer také močopudně a je výhodný pro psy s horší funkcí ledvin.


Analytické hodnoty:
vlhkost 85,9%, bílkoviny 1,6%, sacharidy 8%, tuky 0,3%, vláknina 3,6%, popel 0,6%

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016