Novinka
Kód: 463-465 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - OKOUNÍK MOŘSKÝ MLSKA BEZ KAROTENU 80 g

Neohodnoceno
35 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
okouník mořský
pastinák
špenát

Kategorie: PRODUKTY
Hmotnost: 0.08 kg

Složení:
okouník mořský
pastinák
špenát

Okouník mořský mlska bez karotenu obsahuje 70 % okouník mořský filet, 20 % pastinak a 10 % špenát

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Díky dobře vstřebatelným kvalitním bílkovinám a nízkému obsahu tuku je okouník vhodný i pro psy se zhoršenou funkcí ledvin,  jater, slinivky, starší psy, psy s nadváhou a psy s citlivějším trávením. Tento balíček je vhodný i pro štěňata a začátečníky. Okouník se hodí i pro psí alergiky, protože maso z okouníka není běžně součástí psích krmiv.
Více o krmení psích alergiků a o eliminační dietě se dozvíte v našem článku. Díky svému složení se nemusíte bát krmit tuto mlsku ani černým nebo bílým psům. Díky obsahu nenasycených mastných kyselin a zinku je velmi vhodný pro psy s kožním onemocněním.

Zdravým psům i psům nemocným můžeme dávat okouníka 1x až 3x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Jediný, pro koho se okouník nehodí, jsou psi s urátovým močovým pískem nebo kameny, protože obsahuje více purinů. Pokud máte pejska, který potřebuje přibrat nebo je ve vyšší fyzické zátěži, tak je potřeba maso okouníka kombinovat s tučnějším druhem masa. Všeobecně jsou mořské ryby díky vysokému obsahu jódu méně vhodné pro psy s onemocněním štítné žlázy.

Popis:
Hlavní složkou je okouník mořský - filet bez kůže. Mlska je doplněna zeleninovou složkou a to pastinákem a špenátem. Okouník mořský je hlubokomořská ryba, žijící v severní části Atlantského oceánu. V anglické literatuře se této rybě říká redfish, protože kůže okouníka je zbarvena červeně. Na kůži se nachází ostré hroty a šupiny, které mohou být nebezpečné, a proto je součástí této mlsky pouze filet bez kůže a tedy bez ostnů a šupin. Okouník je masožravý a živí se hlavně kraby, garnáty a malými rybkami. Maso okouníka je považováno za velmi zdravé a chutné. Oproti jiným rybám obsahuje okouník poměrně dost kvalitních bílkovin, ale naopak obsahuje minimum tuku. Maso této ryby je šťavnaté, bílé, má velice jemnou chuť, ale má poměrně pevnou konzistenci. Mimo obsahu nenasycených mastných kyselin je hodnotný i pro svůj obsah vitamínů (vitamíny skupiny B, vitamín E, A, C a kyselina listová) a minerálů (hořčík, jód, měď, mangan, železo, zinek, draslík, sodík).

Rostlinnou složku této mlsky tvoří špenát a pastinák. Zelenina byla vybírána hlavně s ohledem na nižší obsah betakarotenu kvůli černým a bílým psům a případnému reznutí srsti. Zelenina obsažená v tomto balíčku je velmi bohatá na obsah vlákniny. Špenát dále posiluje imunitu a zlepšuje funkci slinivky a tvorbu trávících enzymů. Pastinák je mrkvi podobná zelenina, ovšem s nižším obsahem karotenu. Pastinák se tradičně využívá díky svým močopudným účinkům, pročišťuje organismus a má uklidňující účinky. Pastinák obsahuje dostatek vlákniny a z vitamínů je bohatý na vitamín C, E, kyselinu listovou a vitaminy skupiny B. Z minerálů je pastinák bohatý na fosfor, draslík, vápník a hořčík.
Tento balíček neobsahuje kosti, což musíme zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 74,9 %, bílkoviny 19%, sacharidy 0,3%, tuky 3%, vláknina 1,5%, popel 1,3%

Balení:
BARF – OKOUNÍK MOŘSKÝ MLSKA BEZ KAROTENU je syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2021