Kód: 358 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - SKOPOVÝ KOMPLET

Neohodnoceno
65 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta:

Složení:
skopová svalovina,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Druh masa: Ovce
Komplety: MASO, DROBY, ZELENINA

Složení:
skopová svalovina,
mrkev,
čínské zelí,
jablka


Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Do jídelníčku můžeme skopový komplet zařadit 1 až 2 x do týdne. Díky vyššímu obsahu tuku je komplet vhodný pro psí sportovce a rostoucí zvířata a také pro psy, kteří potřebují přibrat. Skopový komplet se hodí i pro většinu psích alergiků.  

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kvůli vyššímu množství tuku není komplet vůbec vhodný pro psy s onemocněním jater nebo slinivky. U psů s pouze mírným onemocněním ledvin je možné skopový komplet zařadit 1 x týdně. U psů s vážnějším onemocněním ledvin je možné skopový komplet podávat 1 x za dva týdny pro zpestření.  

Popis:
Hlavní složkou je skopové maso. Skopové maso zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna maso jehňat a ovcí dost často alergičtí psi snášejí dobře. Více o krmení psích alergiků se dočtete v našem článku. Skopové maso oproti např. hovězímu obsahuje méně bílkovin a více tuku. Doba výkrmu ovcí je kratší než např. u skotu a zároveň delší než doba výkrmu drůbeže. Při výkrmu jehňat a odchovu ovcí není většinou důvod pro podávání antibiotik a dalších léčiv a maso tedy považujeme za velmi kvalitní. Na rozdíl od jiných druhů hospodářských zvířat probíhá odchov a výkrm ovcí vesměs klasicky pastevně a ne intenzivní "výrobou" ve velkokapacitních stájích. Skopové maso je poměrně aromatické a psům chutná. Nutričně skopové maso obsahuje draslík a fosfor a je bohaté i na zinek, měď a hořčík. Z vitaminů najdeme ve skopovém mase vitamíny skupiny B, a dále vitamín C, E, D a A.

Rostlinnou složku skopového kompletu tvoří mrkev, čínské zelí a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C. Tento balíček obsahuje svalovinu a zeleninu a je možné ho kombinovat např. s balíčky s vyšším obsahem kostí. 

Analytické hodnoty:
vlhkost 68,2%, bílkoviny 15%, sacharidy 0,4%, tuky 13,7%, vláknina 1,1%, popel 1,6%

Balení:
BARF - SKOPOVÝ - KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018