Kód: 481 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - TUŇÁK MLSKA S DÝNÍ HOKAIDO

Neohodnoceno
190 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta:

Složení:
tuňák svalovina,
dýně hokaido

Kategorie: KOMPLETY

Složení:
tuňák svalovina,
dýně hokaido

 

Pro koho se hodí:
Tuňáka s dýní jistě ocení majitelé všech věkových kategorií psů, psů alergiků (protože se jedná o ne příliš časté maso používané ke krmení psů), ale i mnoho jiných, kteří chtějí svému psímu kamarádovi dopřát gurmánský zážitek. Díky obsahu dýně a díky tomu, že tuňák obsahuje kvalitní dobře stravitelné bílkoviny a málo tuku, je tento balíček vhodný i pro štěňata nebo začátečníky, psy na redukční dietě, psí seniory i psy s onemocněním jater, nebo slinivky a psy s citlivým trávením. Kvůli vyššímu obsahu bílkovin se méně hodí pro psy s onemocněním ledvin, ale díky tomu, že bílkoviny v tuňákovi jsou kvalitní a snadno stravitelné, tak je možné, podat ho pro zpestření 1x týdně i psům s onemocněním ledvin. Díky mnoha pozitivním vlastnostem tuňáka i dýně hokaido se tato mlska velice hodí i pro psy v rekonvalescenci a pro zlepšení kondice. Díky obsahu betakarotenu v dýni hokaido je balíček vhodný i pro chovatele, kteří chtějí podpořit rezavou barvu svých psích miláčků. Zdravým i nemocným psům můžeme podávat 1 nebo 2 x týdně.


Popis:
Tato mlska se skládá ze svaloviny z tuňáka a z dýně hokaido. Obojí je zdrojem mnoha důležitých látek a má příznivý účinek na organismus. Tuňák je makrelovitá ryba žijící v Atlantském oceánu. Ke konzumaci se většinou loví tuňáci o délce více než 2 metry a váze kolem 200 kg. Tuňák obsahuje velké množství vysoce kvalitních a dobře stravitelných bílkovin s příznivým aminokyselinovým složením, poměrně málo tuku a mnoho pro tělo prospěšných látek. Za zmínku stojí vysoký obsah vitamínu A, B a D a také vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Maso z tuňáka je také bohaté na vápník, hořčík, zinek, selen a jód. Selen a nenasycené mastné kyseliny jsou cennými antioxidanty, které působí protizánětlivě a mimo jiné při pravidelné konzumaci chrání srdce, mozek, cévy a také zrak.

Rostlinnou složkou této mlsky je dýně hokaido. Tato oblíbená dýně zřejmě pochází z Dálného východu, ale velice se rozšířila zprvu v Americe a dnes se již běžně pěstuje i u nás. Dýně hokaido je velice chutná, má oranžovou barvu a aromatickou až nasládlou chuť. Jedná se o jednu z variant tykve velkoplodé. Výhodou je vysoký obsah vlákniny, což má pozitivní vliv na trávení a také dobře zasytí. Z vitamínů je dýně bohatá na A, B, C a E – má tedy také vysoký obsah antioxidantů. Dále dýně obsahuje dostatek vápníku, hořčíku, fosforu, draslíku a také železo. Díky těmto nutrientům má dýně hokaido pozitivní vliv na funkci jater, ledvin, srdce, stabilizuje hladinu glukózy v krvi, zlepšuje trávení a působí močopudně.

 

Analytické hodnoty:
vlhkost 71,6 %, bílkoviny 21%, sacharidy 2%, tuky 4%, vláknina 0,5%, popel 0,9%


Balení:
BARF –TUŇÁK MLSKA S DÝNÍ HOKAIDO je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2021