Kód: 98 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - VEPŘOVÁ MLSKA S MRKVÍ

1 hodnocení
57 Kč
Skladem (> 5 ks)
Varianta:

Složení:
vepřová svalovina,
mrkev

Kategorie: KOMPLETY
Druh masa: Vepřové
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
vepřová svalovina,
mrkev

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Začátečníkům můžeme libovou vepřovou svalovinu s mrkví zařadit do jídelníčku ke konci druhého týdne BARFování.
Díky obsahu mrkve a ve spojení s tukem ve vepřovém mase z tohoto balíčku se dobře vstřebává betakaroten a je tedy vhodný pro podporu barvy u rezavých psů.

Díky vyššímu obsahu tuku je tento balíček velmi vhodný pro psy, kteří potřebují přibrat na váze a ty, kteří potřebují doplnit energii z důvodu sportu nebo v zimním období.
Zdravým psům můžeme podávat vepřovou mlsku 1x až 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Vepřová mlska s mrkví není vhodná u psů s onemocněním jater, ledvin, slinivky a ani při průjmech nebo jiných trávicích problémech.  
Díky vyššímu obsahu tuku se vepřové maso nedoporučuje podávat psům na redukční dietě.

Popis:
Hlavní složkou vepřové mlsky s mrkví je libová vepřová svalovina. Vepřové maso má u nás velkou tradici především díky dobré dostupnosti tohoto masa, ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je zajímavé množství zinku, hořčíku a draslíku. V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A obsaženého v mrkvi. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku.

Rostlinnou složku balíčku tvoří mrkev.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva všeobecně. V lidovém léčitelství se mrkev používá ke zvýšení tvorby moči (je močopudná). Mrkev se podává i u revmatických onemocnění kloubů. Výhodou je, že v našich podmínkách je mrkev k dostání po celý rok.

Tento balíček neobsahuje kosti, je nutné to tedy zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty: 
vlhkost 61,9 %, bílkoviny 17,8%, sacharidy 0,4%, tuky 17,7%, vláknina 0,6%, popel 1,6%


Balení:
BARF - VEPŘOVÁ MLSKA S MRKVÍ je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016