Kód: 352 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - VEPŘOVO - JEHNĚČÍ KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
vepřová svalovina,
jehněčí plíce,
jehněčí srdce,
jehněčí játra,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Vepřové, Ovce
Hmotnost: 80 g
Komplety: MASO, DROBY, ZELENINA

Složení:
vepřová svalovina,
jehněčí plíce,
jehněčí srdce,
jehněčí játra,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku. Začínajícím BARFařům podáváme až ke konci třetího týdne. Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Vepřovo jehněčí komplet se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater, ledvin nebo slinivky.

Popis:
Hlavní složkou vepřovo jehněčího kompletu je vepřová svalovina a jehněčí droby. Vepřové maso má u nás velkou tradici především díky dobré dostupnosti tohoto masa ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je zajímavé množství zinku, hořčíku a draslíku. V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A obsaženého v mrkvi. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České Republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku. Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba zařazovat do jídelníčku i vnitřnosti.
Játra obsahují mnoho kvalitních živin, a proto se ke krmení velmi hodí. Naopak ale mohou obsahovat různé zplodiny metabolismu a další látky, protože jsou hlavním detoxikačním orgánem v těle. Díky obsahu tuku jsou v játrech dobře navázané vitamíny rozpustné v tucích jako vitamín A, D, E a K.
Z vitamínů játra obsahují i vitamín C a cholin. Díky skutečně velkému obsahu vitamínů se nedoporučuje krmit játra častěji jak 1x za dva týdny, jinak hrozí až předávkování vitaminem A. Játra jakožto zásobní orgán jsou bohatá i na stopové prvky a minerály (draslík, fluor, fosfor, mangan, hořčík, jod, kobalt, měď, zinek, železo, sodík, vápník, selen). Játra jsou zásobním orgánem mnoha živin, a proto jsou na vitamíny a minerály velmi bohatá a obsahují jich více, než jiné druhy masa. Na rozdíl od jiného masa, obsahují játra i cukry v podobě glykogenu. Játra sama o sobě působí projímavě a nedoporučuje se je krmit samotná. Srdce je svojí strukturou svalovina s výborným aminokyselinovým složením a vyšším obsahem taurinu, který je důležitý pro dobrý zrak a nervový systém. Srdeční sval obsahuje i důležité minerály jako je draslík, fluor, fosfor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, vápník, zinek a železo. Plíce jsou díky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávají příliš mnoho energie, takže pejska dobře zasytí. Plíce také obsahují velké množství chrupavek, což jistě ocení majitelé rostoucích psů, starších psů nebo psů sportovců.

Rostlinnou složku tvoří mrkev, čínské zelí a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C. Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 62,4%, bílkoviny 17%, sacharidy 0,3%, tuky 18%, vláknina 1,2%, popel 1,1%

Balení:
BARF – VEPŘOVO JEHNĚČÍ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018