Kód: 134 | Značka: B.A.R.F. Company

BÝČÍ SÍLA 0,5 kg

Neohodnoceno
45 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
býčí žlázy

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 0.5 kg
Druh masa: Hovězí
Hmotnost: 0,5 kg

Složení:
býčí žlázy

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí spíše pro dospělé psy.
Zdravým psům můžeme býčí žlázy zařadit do jídelníčku 1x do měsíce.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Psům s onemocněním jater, ledvin a slinivky můžeme býčí sílu pro zpestření zařadit 1x za dva měsíce
Býčí žlázy jsou rovněž nevhodné u březích a kojících fen.

Popis:
Tento balíček obsahuje Býčí sílu neboli býčí pohlaví žlázy (varlata). Býčí varlata jsou kusová a nutí tedy psa kousat. Kvůli obsahu hormonů se nedoporučuje podávat pohlavní žlázy častěji, než jednou měsíčně. Varlata v krmné dávce řadíme do vnitřností. Varlata neobsahují příliš mnoho živin, z vitamínů v nich najdeme pouze vitamín A a C. Z bílkovin stojí za zmínku obsah taurinu, který je nejvíce diskutovaný hlavně u koček (kočka na rozdíl od psa si tuto aminokyselinu neumí sama vytvořit a musí ji dostávat v krmivu). Taurin se dále ve větším možství nachází např. v srdečním svalu. Taurin tělo potřebuje pro správnou funkci srdce, nervů a potřeba je také v oku.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku. Býčí sílu zařazujeme do jídelníčku spíše pro zpestření a jako netradiční gurmánský zážitek.


Analytické hodnoty:
vlhkost 79,7%, bílkoviny 17,2%, sacharidy 0%, tuky 2,2%, vláknina 0%, popel 0,9%

Balení:
BÝČÍ SÍLA je kusové syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je zabalené v PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016