Kód: 374 | Značka: B.A.R.F. Company

JEHNĚČÍ JÁTRA KUSOVÁ 1 kg

Neohodnoceno
83 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
jehněčí játra

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 1 kg
Druh masa: Ovce

Složení:
jehněčí játra

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Játra se zařazují zdravým psům do jídelníčku 1x za dva týdny. Při přechodu na BARF ho zařazujeme teprve po třech týdnech. Vzhledem k vyššímu obsahu bílkovin jsou jehněčí játra velmi vhodná pro psí sportovce, psy v rekonvalescenci a rostoucí psy. Jehněčí maso není příliš častým alergenem, může se tedy často krmit i psům alergikům.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Játra všeobecně se nepodávají u psů se špatnou funkcí jater, ledvin nebo slinivky.

Popis:
Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba zařazovat do jídelníčku i vnitřnosti. Játra obsahují mnoho kvalitních živin, a proto se ke krmení velmi hodí. Naopak ale mohou obsahovat různé zplodiny metabolismu a další látky, protože jsou hlavním detoxikačním orgánem v těle. Díky obsahu tuku jsou v játrech dobře navázané vitamíny rozpustné v tucích jako vitamín A, D, E a K. Z vitamínů játra obsahují i vitamín C a cholin. Játra, jakožto zásobní orgán, jsou bohatá i na stopové prvky a minerály (draslík, fluor, fosfor, mangan, hořčík, jod, kobalt, měď, zinek, železo, sodík, vápník, selen). Na rozdíl od jiného masa obsahují játra i cukry v podobě glykogenu. Játra sama o sobě působí projímavě a nedoporučuje se je krmit samotná.
Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 57%, bílkoviny 31%, sacharidy 3%, tuky 8%, vláknina 0 %, popel 1%

Balení:
JEHNĚČÍ JÁTRA KUSOVÁ - je kusové syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je kusové a zabalené v PE/PP obalu. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018