Kód: 10202 | Značka: B.A.R.F. Company

VEPŘOVÁ HLAVA 1/2 ks (cena za balení)

Neohodnoceno
55 Kč
Skladem (2 ks)

Složení: 
vepřová svalovina,
vepřové kosti,
vepřové chrupky

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 1 kg
Druh masa: Vepřové

Složení: 
vepřová svalovina,
vepřové kosti,
vepřové chrupky

Pro koho se hodí:
Vepřová hlava se hodí pro všechny věkové kategorie psů, ale spíše pro zkušenější BARFaře.
Zdravým psům můžeme podávat 1x za dva týdny.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Vepřová hlava se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater, ledvin nebo slinivky

Popis:
Hlavní složkou je vepřová svalovina a kosti, na hlavě najdeme také tuk. Vepřové maso má u nás velkou tradici především díky dobré dostupnosti tohoto masa, ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je zajímavé množství zinku, hořčíku a draslíku. V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku. Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba zařazovat do jídelníčku i kosti a vnitřnosti. Vepřová hlava se hodí především pro psy, kteří preferují kusovou kořist. Vepřová hlava se hodí spíše pro střední a větší plemena psů a využijeme jí především na okus. Pes se na delší dobu zabaví než okouše maso z kostí a mnoha psům téměř nic nezbyde a spotřebují v podstatě celou hlavu. Okusování vepřové hlavy pomáhá udržovat zdravé zuby bez zubního plaku a kamene a procvičí i žvýkací svaly.

Tento balíček obsahuje kosti a je vhodné ve stejný den kombinovat např. neprané dršťky a svalovinu, případně vnitřnosti.


Analytické hodnoty:
vlhkost 62,2%, bílkoviny 17%, sacharidy 0%, tuky 18%, vláknina 0%, popel 2,8%

Balení:
VEPŘOVÁ HLAVA je syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je zabalené v PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016