Kód: 266 | Značka: B.A.R.F. Company

VEPŘOVÁ ŽVÝKAČKA 0,4 kg

Neohodnoceno
26 Kč
Skladem (> 5 ks)

Složení:
vepřové kůže

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 0.4 kg
Druh masa: Vepřové

Složení:
vepřové kůže

Pro koho se hodí:
Vepřová kůže se hodí spíše pro zkušené barfaře.
Je vhodná především pro psy, kteří potřebují doplnit energii - psy ve vyšší zátěži nebo venkovní psy v zimním období.

Zdravým psům můžeme podávat i několikrát týdně, ale po menších množstvích.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Vepřová kůže se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky.  
Psům s onemocněním ledvin můžeme občas dát kousek vepřové kůže jako pamlsek a pro doplnění energie.

Popis:
Balíček obsahuje vepřovou kůži. Vepřové maso všeobecně má u nás velkou tradici především díky dobré dostupnosti tohoto masa, ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Kůže obsahuje více tuku než maso. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je ve vepřových kůžích hořčík, fosfor, draslík a sodík. V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku. Žvýkání kůže pomáhá udržovat zdravé zuby a posiluje žvýkací svaly. Aby bylo krmení syrovou stravou vyvážené, je potřeba zařazovat do jídelníčku i kosti a vnitřnosti.

Tento balíček neobsahuje svalovinu ani kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku a používat vepřovou kůži spíše jako pamlsek nebo po troškách přidávat do krmiva k dodání energie.


Analytické hodnoty:
vlhkost 58,4%, bílkoviny 21%, sacharidy 0,1%, tuky 19,6%, vláknina 0%, popel 0,9%

Balení:
VEPŘOVÁ ŽVÝKAČKA je syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016