Kód: 333 | Značka: B.A.R.F. Company

VEPŘOVÉ MASO S CHRUPAVKOU A KOLAGENEM 80 g

Neohodnoceno
31 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
vepřová svalovina,
vepřové srdce,
vepřový hrtan,
vepřové plíce,
vepřové ohryzky 

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Vepřové

Složení:
vepřová svalovina,
vepřové srdce,
vepřový hrtan,
vepřové plíce,
vepřové ohryzky 


Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Začátečníkům můžeme libovou vepřovou svalovinu zařadit do jídelníčku ke konci druhého týdne BARFování. Díky vyššímu obsahu tuku je tento balíček velmi vhodný pro psy, kteří potřebují přibrat na váze a ty, kteří potřebují doplnit energii z důvodu sportu nebo v zimním období. Zdravým psům můžeme podávat vepřové maso 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Vepřové maso není vhodné u psů s onemocněním jater, ledvin, slinivky a ani při průjmech nebo jiných trávících problémech. Díky vyššímu obsahu tuku se vepřové maso nedoporučuje podávat psům na redukční dietě.

Popis:
Hlavní složkou vepřového masa s chrupavkou a kolagenem je libová vepřová svalovina. Vepřové maso má u nás velkou tradici, především díky dobré dostupnosti tohoto masa, ale i díky tomu, že maso je jemné, křehké a chutné. Vepřové maso je oproti hovězímu masu více tučné a má tedy vyšší energetickou hodnotu - je to způsobené tím, že mezi svalovými vlákny je více tuku. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny skupiny B a z minerálů je zajímavé množství zinku, hořčíku a draslíku.
V porovnání s jinými druhy masa obsahuje vepřové maso méně vitamínů a minerálů. Bílkoviny ve vepřovém mase jsou hůře stravitelné než např. v mase drůbeže nebo ryb. Velkým plusem vepřového masa je naopak vyšší obsahu tuku, který dodává tělu potřebnou energii a zvyšuje vstřebatelnost vitamínu A obsaženého v mrkvi. Veškeré vepřové maso obsažené v našich produktech má původ v České Republice. Nikdo se tedy nemusí obávat nebezpečného Aujeszkeho viru - více o tomto onemocnění se dočtete v našem článku.

Mimo svaloviny obsahuje tento balíček i srdce, plíce, hrtan a ohryzky. Zjednodušeně řečeno, hrtan je počátek dýchací trubice, který je tvořen převážně chrupavkami a má trubicovitý tvar. Chrupavky jsou obalené okolními krátkými svaly. Ve složení hrtanu převažují především chrupavčité struktury a proto je velmi vhodný pro psy v růstu nebo naopak pro starší pejsky s pohybovými obtížemi. Vepřové srdce je svojí strukturou svalovina s výborným aminokyselinovým složením a vyšším obsahem taurinu, který je důležitý pro dobrý zrak a nervový systém. Srdeční sval obsahuje i důležité minerály jako je draslík, fluor, fosfor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, vápník, zinek a železo. Plíce jsou díky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávají příliš mnoho energie, takže pejska dobře zasytí. Plíce a ohryzky rovněž obsahují větší množství chrupavek.
Tento balíček neobsahuje kosti, je nutné to tedy zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:
vlhkost 61,9 %, bílkoviny 16,8%, sacharidy 0%, tuky 19,7%, vláknina 0%, popel 1,6%

Balení:
VEPŘOVÉ MASO S CHRUPAVKOU A KOLAGENEM - je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018