Kód: 13 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - HOVĚZÍ HOTOVKA 0,8 kg

1 hodnocení
104 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení: 
hovězí svalovina,
kapusta,
ledový salát,
celer

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.8 kg
Druh masa: Hovězí
Hmotnost: 0,8 kg
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení: 
hovězí svalovina,
kapusta,
ledový salát,
celer

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku. 
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Je méně vhodný pro psy s horší funkcí ledvin, a proto by se u nich měl zařadit do jídelníčku maximálně 1x za dva týdny.
Hovězí hotovka se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky

Popis:
Hovězí maso řadíme mezi tzv. tmavá masa. Hovězí maso patří mezi biologicky velmi hodnotné druhy masa, protože obsahuje široké spektrum esenciálních aminokyselin (stavební kameny bílkovin), vyšší množství železa, zinku a vitamínu B 12. Oproti masu vepřovému obsahuje hovězí maso více bílkovin a méně tuku. Hovězí maso je přínosem i díky obsahu kolagenu, který má pozitivní vliv na stav kloubů, kůže, srsti, drápů, vazů a šlach.

Dalšími složkami je zelenina, která dodává vlákninu a vitamíny. Kapusta je oblíbená zelenina, protože obsahuje cenné živiny - z vitamínů v ní najdeme vyšší obsah vitamínu C, E, K a vitamínů skupiny B. Z minerálních látek obsahuje kapusta ve vyšším množství vápník, hořčík, selen, fosfor, draslík, síru, železo, sodík. Látky obsažené v kapustě mají příznivý vliv na stěny cév, imunitní systém, zrak a zlepšují trávení díky obsahu pektinu. Další rostlinnou složkou této hotovky je ledový salát, který obsahuje především minerály jako je sodík, draslík a železo a z vitamínů v něm najdeme vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E. Výhodou ledového salátu je velký objem, ale zároveň malá energetická hodnota - díky tomu ledový salát dobře zasytí. Výhodou také je, že na rozdíl od jiné listové zeleniny, ledový salát nenadýmá. Další rostlinnou složkou je celer, který je významným zdrojem vitamínů skupiny B, ale i vitamínů A, K a E. Z minerálů obsahuje především vápník, železo, draslík, hořčík, zinek a jód.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku. 

Analytické hodnoty: 
vlhkost 67%, bílkoviny 20,4%, sacharidy 0,8%, tuky 10%, vláknina 0,9%, popel 0,9%

Balení:
BARF - HOVĚZÍ HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016