Kód: 51 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KRŮTÍ HOTOVKA 0,8 kg

Neohodnoceno
115 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
krůtí svalovina,
krůtí kost,
kapusta,
celer,
salátová okurka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.8 kg
Druh masa: Krůta
Hmotnost: 0,8 kg
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
krůtí svalovina,
krůtí kost,
kapusta,
celer,
salátová okurka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od nejnižšího štěněcího věku.
Tato hotovka je díky svému nízkému obsahu betakarotenu zařazena do edice pro černobílé psy Ebony & Ivory.
Zdravým psům můžeme krmit krůtí hotovku 1x nebo 2x týdně.
Pro psy s onemocněním jater a slinivky se krůtí hotovka velmi hodí a můžeme jí zařadit i 3x týdně.
Díky obsahu kvalitních proteinů je krůtí hotovka velmi vhodná pro psí sportovce a rostoucí zvířata.
Krůtí maso není tak častým alergenem jako kuřecí maso a může tedy být podáváno i většině psů alergiků.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Hotovka je méně vhodná pro psy s horší funkcí ledvin (kvůli obsahu okurky), a proto by se u nich měla zařadit do jídelníčku maximálně 1x za dva týdny.

Popis:
Hlavní složkou krůtí hotovky je krůtí maso, konkrétně libová krůtí prsa. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamín C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme čím by se případně živil v přírodě.

Další složkou krůtí hotovky je zelenina, která dodává vlákninu a vitamíny.
Kapusta je oblíbená zelenina, protože obsahuje cenné živiny - z vitamínů v ní najdeme vyšší obsah vitamínu C, E, K a vitamínů skupiny B. Z minerálních látek obsahuje kapusta ve vyšším množství vápník, hořčík, selen, fosfor, draslík, síru, železo, sodík. Látky obsažené v kapustě mají příznivý vliv na stěny cév, imunitní systém, zrak a zlepšují trávení díky obsahu pektinu.
Okurka je tvořena hlavně z vody, obsahuje hodně draslíku a málo sodíku a proto okurka působí močopudně. Kvůli vysokému obsahu draslíku se nedoporučuje časté podávání okurky u psů se sníženou funkcí ledvin a kardiaků. Další příznivou vlastností okurky je její působení na úpravu pH organismu směrem k zásaditějším hodnotám.
Další rostlinnou složkou je celer, který je významným zdrojem vitamínů skupiny B, ale i vitamínů A, K a E. Z minerálů obsahuje především vápník, železo, draslík, hořčík, zinek a jód.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty:
vlhkost 73,7%, bílkoviny 20,4%, sacharidy 0,4%, tuky 3,5%, vláknina 1,1%, popel 0,9%

Balení:
BARF - KRŮTÍ HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení