Kód: 51 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KRŮTÍ HOTOVKA 0,8 kg

Neohodnoceno
115 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
krůtí svalovina,
krůtí kost,
kapusta,
celer,
salátová okurka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.8 kg
Druh masa: Krůta
Hmotnost: 0,8 kg
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
krůtí svalovina,
krůtí kost,
kapusta,
celer,
salátová okurka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od nejnižšího štěněcího věku.
Tato hotovka je díky svému nízkému obsahu betakarotenu zařazena do edice pro černobílé psy Ebony & Ivory.
Zdravým psům můžeme krmit krůtí hotovku 1x nebo 2x týdně.
Pro psy s onemocněním jater a slinivky se krůtí hotovka velmi hodí a můžeme jí zařadit i 3x týdně.
Díky obsahu kvalitních proteinů je krůtí hotovka velmi vhodná pro psí sportovce a rostoucí zvířata.
Krůtí maso není tak častým alergenem jako kuřecí maso a může tedy být podáváno i většině psů alergiků.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Hotovka je méně vhodná pro psy s horší funkcí ledvin (kvůli obsahu okurky), a proto by se u nich měla zařadit do jídelníčku maximálně 1x za dva týdny.

Popis:
Hlavní složkou krůtí hotovky je krůtí maso, konkrétně libová krůtí prsa. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamín C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme čím by se případně živil v přírodě.

Další složkou krůtí hotovky je zelenina, která dodává vlákninu a vitamíny.
Kapusta je oblíbená zelenina, protože obsahuje cenné živiny - z vitamínů v ní najdeme vyšší obsah vitamínu C, E, K a vitamínů skupiny B. Z minerálních látek obsahuje kapusta ve vyšším množství vápník, hořčík, selen, fosfor, draslík, síru, železo, sodík. Látky obsažené v kapustě mají příznivý vliv na stěny cév, imunitní systém, zrak a zlepšují trávení díky obsahu pektinu.
Okurka je tvořena hlavně z vody, obsahuje hodně draslíku a málo sodíku a proto okurka působí močopudně. Kvůli vysokému obsahu draslíku se nedoporučuje časté podávání okurky u psů se sníženou funkcí ledvin a kardiaků. Další příznivou vlastností okurky je její působení na úpravu pH organismu směrem k zásaditějším hodnotám.
Další rostlinnou složkou je celer, který je významným zdrojem vitamínů skupiny B, ale i vitamínů A, K a E. Z minerálů obsahuje především vápník, železo, draslík, hořčík, zinek a jód.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty:
vlhkost 73,7%, bílkoviny 20,4%, sacharidy 0,4%, tuky 3,5%, vláknina 1,1%, popel 0,9%

Balení:
BARF - KRŮTÍ HOTOVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016