Kód: 20 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - HOVĚZÍ ŠTĚNĚCÍ PŘESNÍDÁVKA 1kg

8 hodnocení
87 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
hovězí svalovina,
hovězí plíce,
mrkev,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 1 kg
Druh masa: Hovězí
Hmotnost: 1 kg
Komplety: MASO, DROBY, ZELENINA

Složení:
hovězí svalovina,
hovězí plíce,
mrkev,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od štěněcího věku. Výborně se také tento balíček hodí pro začínající BARFaře
Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně.


Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Je méně vhodný pro psy s horší funkcí ledvin, a proto by se u nich měl zařadit do jídelníčku maximálně 1x za dva týdny. Hovězí štěněcí přesnídávka se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky.  

Popis:
Hovězí maso řadíme mezi tzv. tmavá masa. Hovězí maso patří mezi biologicky velmi hodnotné druhy masa, protože obsahuje široké spektrum esenciálních aminokyselin (stavební kameny bílkovin), vyšší množství železa, zinku a vitamínu B 12. Oproti masu vepřovému obsahuje hovězí maso více bílkovin a méně tuku. Hovězí maso je přínosem i díky obsahu kolagenu, který má pozitivní vliv na stav kloubů, kůže, srsti, drápů, vazů a šlach. Mimo svaloviny obsahuje balíček i hovězí plíce, které jsou díky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávají příliš mnoho energie, takže pejska dobře zasytí. Díky obsahu chrupavčitých průdušek jsou plíce zvláště vhodné pro rostoucí psy nebo starší psy s pohybovými problémy.

Rostlinnou složku tvoří mrkev a jablka. Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C.

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.


Analytické hodnoty: 
vlhkost 70,3%, bílkoviny 18,4%, sacharidy 1,1%, tuky 8,4%, vláknina 0,9%, popel 0,9%


Balení: 
BARF - HOVĚZÍ ŠTĚNĚCÍ PŘESNÍDÁVKA je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě. 

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016