Kód: 415 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - KRŮTÍ - VEPŘOVÝ KOMPLET BEZ ZELENINY

5 hodnocení
53 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta:

Složení:
krůtí svalovina
krůtí kost
vepřový hrtan a plíce
vepřové srdce

Kategorie: KOMPLETY
Druh masa: Vepřové, Krůta
Komplety: MASO, DROBY, KOSTI

Složení:
krůtí svalovina
krůtí kost
vepřový hrtan a plíce
vepřové srdce

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Začínajícím BARFařům podáváme až ke konci druhého týdne. Zdravým psům můžeme podávat 2x nebo 3x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Krůtí - vepřový komplet bez zeleniny se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky. U psů s onemocněním ledvin můžeme tento komplet zařadit 1x týdně.

Popis:
Hlavní složkou je krůtí maso a kosti doplněné o vepřovou tracheu, plíce a srdce. Krůtí maso všeobecně patří mezi maso drůbeže a můžeme tedy říci, že se jedná o lehce stravitelné maso, které obsahuje vysoce kvalitní dobře využitelné bílkoviny. Výkrm krůt trvá déle než výkrm kuřat a maso je tedy "vyzrálejší". Na druhou stranu je výkrm krůt kratší než např. prasat a skotu, u nichž může být v mase vyšší množství reziduí různých látek a léčiv nastřádaných během delší doby života. Oproti kuřecímu masu je krůtí maso bohatší na vitamíny a minerály. Z vitamínů najdeme v krůtím mase široké spektrum vitamínů skupiny B a vitamín C a A. Z minerálů obsahuje krůtí maso draslík, fosfor, hořčík, mangan, měď, sodík, vápník, zinek a i železo. Krůta je svojí velikostí vhodnou součástí jídelníčku psa, pokud si představíme, čím by se případně živil v přírodě. Vepřové plíce obsahují zbytkový vzduch a tím pádem psa docela zasytí, přičemž příjem kalorií není příliš vysoký. Plíce se často využívají pro psy, kteří jsou na redukční dietě. Nutričně obsahují vepřové plíce vitamíny skupiny B a vitamín C, z minerálů pak jod, sodík, zinek, molybden, měď, železo, hořčík, mangan a selen. Trachea, neboli dýchací trubice, je tvořena převážně chrupavkami a má trubicovitý tvar. Chrupavky jsou obalené okolními krátkými svaly. Ve složení dýchací trubice převažují především chrupavčité struktury a proto je velmi vhodná pro psy v růstu nebo naopak pro starší pejsky s pohybovými obtížemi. Vepřové srdce je svojí strukturou svalovina s výborným aminokyselinovým složením a vyšším obsahem taurinu, který je důležitý pro dobrý zrak a nervový systém. Srdeční sval obsahuje i důležité minerály jako je draslík, fluor, fosfor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, vápník, zinek a železo.

Analytické hodnoty:
vlhkost 74,9%, bílkoviny 17,2%, sacharidy 0%, tuky 5,3%, vláknina 0%, popel 2,6%

Balení:
BARF – KRŮTÍ -  VEPŘOVÝ KOMPLET BEZ ZELENINY je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018