Kód: 436 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - PSTRUH KOMPLET 80 g

Neohodnoceno
28 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
pstruh svalovina,
pstruh kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Kategorie: KOMPLETY
Hmotnost: 0.08 kg
Druh masa: Pstruh
Komplety: MASO, KOSTI, ZELENINA

Složení:
pstruh svalovina,
pstruh kost,
mrkev,
čínské zelí,
jablka

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Maso ze pstruha je velmi vhodné pro psí alergiky, protože se jedná o ne příliš často krmený druh masa. Pstruh se příliš nehodí pro psy s onemocněním jater a slinivky kvůli střednímu obsahu tuku. Zdravým psům můžeme zařadit pstruha do jídelníčku 1x až 2x týdně. Psům s horší funkcí ledvin můžeme pstruha pro zpestření zařadit 1x týdně.

Popis:
Hlavní složkou Pstruha kompletu jsou maso a kosti ze pstruha. Pstruh komplet zajisté udělá radost majitelům psích alergiků, protože zrovna maso pstruha řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. Více o krmení psích alergiků a o eliminační dietě se dočtete v našem článku. Pstruha řadíme ke středně tučným sladkovodním rybám žijícím převážně v tekoucí vodě - maso je tedy velmi kvalitní a jemné. Pstruh obsahuje velmi kvalitní a dobře stravitelné bílkoviny a řadí se mezi středně tučné ryby. Vysoký je především obsah důležitých omega 3 nenasycených mastných kyselin, které jsou důležité pro zdravou kůži a srst, ale i nervový systém. V mase pstruha najdeme vitamíny B, C, E a A. Z minerálů se v mase pstruha vyskytuje draslík, fosfor, hořčík a obsahuje také vyšší množství selenu.

Rostlinnou složku Pstruh kompletu tvoří mrkev, čínské zelí a jablka.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Díky tuku obsaženému v mase ze pstruha se zvyšuje i vstřebatelnost vitamínu A obsaženému v mrkvi. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva všeobecně.
Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.
Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které zlepšují trávení a samozřejmě i vitamín C.

Tento balíček obsahuje kosti, nemusíme k němu tedy již nic dalšího přidávat.


Analytické hodnoty:
vlhkost 72,1%, bílkoviny 18%, sacharidy 0,2%, tuky 7%, vláknina 0,9%, popel 1,8%

Balení:
BARF - PSTRUH KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Poznámka:
Barva našich produktů může být proměnlivá na základě použitého druhu pstruha. V případě pstruha duhového je základní barva produktu světlá, bílá. Pokud je pro výrobu použit pstruh lososovitý, mohou mít produkdy barvu oranžovou.


Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016