Kód: 88 | Značka: B.A.R.F. Company

BARF - SKOPOVÝ KOMPLET SE SVÍČKOVOU ZELENINOU

Neohodnoceno
65 Kč
Skladem (2 ks)
Varianta:

Složení:
skopová svalovina,
mrkev,
celer,
petržel

Kategorie: KOMPLETY
Druh masa: Ovce
Komplety: MASO, ZELENINA

Složení:
skopová svalovina,
mrkev,
celer,
petržel

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.
Skopový komplet je vhodný pro psy s horší funkcí ledvin a je možné jí  zařadit do jídelníčku 1x týdně.

Naopak díky vyššímu obsahu tuku je skopové maso velmi vhodné pro dodání energie v zimním období, u kojících fen a u psů ve vyšší zátěži, nebo psů, kteří potřebují přibrat na váze.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Skopový komplet se nedoporučuje u psů se špatnou funkcí jater nebo slinivky

Popis: 
Hlavní složkou Skopového kompletu je skopové maso. Skopové jistě ocení majitelé psů alergiků, protože právě skopové a jehněčí maso velmi často alergičtí psi dobře snášejí. Více o krmení psích alergiků se dočtete v našem článku. Skopové maso oproti např. hovězímu obsahuje méně bílkovin a více tuku. Při chovu ovcí není většinou důvod pro podávání antibiotik a dalších léčiv a maso tedy považujeme za velmi kvalitní. Na rozdíl od jiných druhů hospodářských zvířat, probíhá odchov ovcí a jehňat většinou klasicky pastevně a ne intenzivní "výrobou" ve velkokapacitních stájích. Skopové je poměrně aromatické a psům chutná. Nutričně jehněčí maso obsahuje draslík a fosfor a je bohaté i na zinek, měď a hořčík. Z vitamínů najdeme v jehněčím mase vitamíny skupiny B, a dále vitamín C, E, D a A.

Rostlinnou složku tvoří tzv. svíčková zelenina - tedy mrkev, celer a petržel.
Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. Další složkou balíčku je petržel a celer, což je také kořenová zelenina.
Petržel i celer jsme do tohoto balíčku zařadili záměrně, protože obsahují hodně vitamínů rozpustných v tucích, které se díky tuku obsaženém ve skopovém mase dobře vstřebají - nejvíce nás zajímá vitamín A, E a K. Díky vyššímu obsahu draslíku působí celer také močopudně a je výhodný pro psy s horší funkcí ledvin.

Tento balíček neobsahuje kosti, je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty:  
vlhkost 64,7%, bílkoviny 16%, sacharidy 0,3%, tuky 17%, vláknina 1,1%, popel 0,9%


Balení: 
BARF – SKOPOVÝ KOMPLET je mleté syrové maso určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je mleté a zabalené v plochém PE/PP obalu. Výhodou tohoto balení je dobrá skladovatelnost, protože zabírá v mrazáku málo místa a zároveň je možné celkem snadno ulomit a rozmrazit jen část balíčku. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2016