Kód: 341 | Značka: B.A.R.F. Company

KACHNÍ HLAVY 5 ks

Neohodnoceno
77 Kč
Skladem (>5 ks)

Složení:
kachní svalovina,
kachní kost,
kachní chrupavka,
(kachní peří)

Kategorie: DRUHY MASA
Hmotnost: 1 kg
Druh masa: Kachna

Složení:
kachní svalovina,
kachní kost,
kachní chrupavka,
(kachní peří)

Pro koho se hodí:
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů. Nejsou příliš vhodné pro úplné začátečníky kvůli vyššímu obsahu kostí. Kachní hlavy obsahují více kostí a chrupavek, a proto se také velmi hodí pro rostoucí zvířata s vyšší potřebou vápníku ve stravě. Zdravým psům můžeme podávat 1x nebo 2x týdně

Pro koho se Nehodí:
Kachní hlavy nejsou vhodné pro psy s horší funkcí ledvin, jater nebo slinivky. Psům na redukční dietě podáváme maximálně 1x za dva týdny.

Popis:

Balíček obsahuje celé kachní hlavy včetně kůže a může obsahovat peří. Kachní hlavy zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna kachní maso řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. Více o krmení psích alergiků a o eliminační dietě se dočtete v našem článku. Všeobecně je maso drůbeže velmi kvalitní svým aminokyselinovým složením (aminokyseliny jsou stavebním kamenem bílkovin) a výhodou je i vysoká stravitelnost a tím i využitelnost živin.
V podstatě můžeme říci, že maso drůbeže je pro psovitou šelmu velikosti průměrného psa maximálně přirozenou stravou a využije z něho vše. Kachní maso ve srovnání s masem kuřat obsahuje méně bílkovin a více tuku. Ve srovnání s kuřetem obsahuje kachna 3x více železa a 2x více vitamínu B1 a B2. Výkrm kachen je o něco delší než výkrm kuřat, ale i tak je výrazně kratší než výkrm velkých hospodářských zvířat, kde je pak logicky větší zatížení jater nahromaděnými látkami metabolismu. Můžeme tedy říci, že kachní maso je zdravé a velmi vhodné ke krmení, ale je nutné brát v potaz vyšší obsah tuku. Oproti chudšímu kuřecímu masu obsahuje maso kachen dostatek vitamínů a minerálů - zajímají nás vitamíny skupiny B, vitamín C a v játrech především vitamíny E a A, ale také cholin (důležitý pro nervový systém) a dále minerály (draslík, fosfor, hořčík, zinek, kobalt, vápník, mangan, měď a železo). Tento balíček obsahuje převahu kostí a můžeme ho kombinovat se svalovinou, dršťkami nebo jinými vnitřnostmi.

Analytické hodnoty:
vlhkost 54,5%, bílkoviny 15%, sacharidy 0%, tuky 18%, vláknina 0%, popel 12,5%

Balení:
KACHNÍ HLAVY - je kusové syrové maso s kostí určené ke krmení psů a jiných domácích šelem. Maso je vcelku a zabalené v PE/PP obalu. Veškeré použité suroviny odpovídají potravinářské kvalitě.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2018