Proč jsou dobré neprané žaludky

HOVĚZÍ DRŠŤKY ZELENÉ  
Když se řekne nepraný žaludek, většina z nás si představí hovězí žaludek. Pejskaři, kteří již trochu "přičichli" k BARFu, si už umí představit i onu charakteristickou vůni, kterou lépe, či hůře zvládají.

Ale nepraný žaludek může být např. i drůbeží – kuřecí nebo kachní, dále také jehněčí, kozí a vepřový. V našem sortimentu naleznete převážně žaludky z hovězího dobytka, včetně natráveného obsahu.

Neprané hovězí dršťky jsou v jídelníčku psa velmi specifické. Obsahují optimální množství vápníku a fosforu. Celkově jsou dršťky velmi výživné a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie psů, včetně malých štěňat.

Díky tomu, že již v bachoru skotu proběhlo částečné trávení, jsou tyto rostlinné složky pro psy dobře stravitelné a jsou výborným zdrojem enzymů, vitamínů a také vlákniny. Neprané dršťky zařazujeme do psího jídelníčku minimálně jedenkrát týdně a pokud pes odmítá zeleninu, tak podáváme dršťky častěji. Hovězí bachor ke své trávící funkci potřebuje symbiózu s trávícími bakteriemi. V bachoru jich žije asi 60 druhů. Tyto prospěšné bakterie se v bachoru množí a zajišťují především trávení celulózy a produkují také vitamíny skupiny B. Hovězí dršťky mají dosti typický pach po natráveném krmivu. Dršťky se poměrně špatně krájí, proto jistě většina chovatelů uvítá již zpracovanou podobu v úhledném balíčku, kde jsou dršťky již mleté.

vedeli_jste_ze_drstky_nechutenstvi

Neprané hovězí dršťky příznivě působí na zažívání, ovšem nesmí obsahovat velké množství tuku. To pak mohou způsobit průjem! Proto množství tuku v našich produktech hlídáme. Navíc v naší nabídce naleznete Neprané hovězí dršťky s červenou řepou. Červená řepa také velmi příznivě působí na zažívání a tak spolu s dršťkami tvoří ideální směs pro Vašeho pejska. V neposlední řadě řepa částečně pohlcuje pach drštěk a tak se stává pro mnoho chovatelů jako krmivo akceptovatelnější. Vyzkoušejte!

V naší nabídce také naleznete další produkty obsahující dršťky. I ty obsahují částečně natrávenou rostlinnou složku. Jejich velikou výhodou je komplexnost krmení - v jedné dávce podáte psu (dle druhu produktu) svalovinu, kosti, droby, probiotickou formu (dršťky) a také zeleninu.

Psi kteří mají pravidelně ve svém jídelníčku neprané žaludky nemají potřebu se tak často „pást“ (žrát trávu).

text: www.BARF.CZ © 2019

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení